Tuesday, September 06, 2005

...همه کودکان سالم اند اگر


عنوان: همه کودکان سالم اند اگر
عنوان اصلی:
Children's medical guide
نویسنده: والمن،هایمن برنارد
مترجم:صادقی بابلان،امیر
ناشر: نشر دانش ایران
چاپ: دوازدهم،اردیبهشت 84
شابک: 3-24-6190-964
تعداد صفحات: 224ص،مصور(رنگی)،جدول،نمودار
موضوع: پزشکی کودکان..به زبان ساده،کودکان..بیماریها،کودکان..بهداشت،نشانه شناسی(پزشکی)در کودکان

پدران ومادران،وقتی که کودکشان ناخوش می شود،طبیعتاً نگران می شوند،بخصوص وقتی که ناخوشی به سرعت شکل می گیرد وپیشرفت می کند.
تشخیص اینکه کدام ناخوشیها را می توان به نظاره نشست و کدام ناخوشیها نیاز به مراجعه سریع،یا حتی اورژانسی،به پزشک دارند،دشوار است.این کتاب توسط یک متخصص اطفال نوشته شده و به والدین کمک می کند تا در این گونه موارد تصمیم بگیرند و در مواردی که لازم نیست ،نگران نشوند.
نخستین بخش کتاب مروری است بر روند رشد طبیعی کودکان ومبنایی به شما می دهد تا علائم و نشانه های بیماریها را با مقایسه با حالت طبیعی که کودک باید داشته باشد،تشخیص دهید.بخش دوم،که از نمودارهای علائم تشکیل می شود،رویکردی منطقی را به دست والدین می دهد تا بتوانند تصمیم بگیرند که آیا باید«صبر کرد وبه نظاره نشست» یا با پزشک تماس گرفت، ویا در حالتهای فوریتی،درخواست آمبولانس نمود.
در این بخش همچنین راهنمائی هایی در مورد اینکه در حین«انتظار ونظاره» در منزل چه باید کرد،ارائه شده است.بخش سوم بیماریهای شایع در میان کودکان را بیان می کند.شرح می دهد که والدین برای کمک به کودک چه می توانند بکنند و اینکه پس از مراجعه به پزشک چه خواهد شد.و بالاخره بخش آخر در مورد کمک های اولیه برای کودکان است.

نظر شخصی: این کتاب برای همه والدین وبخصوص والدین حساسی که با کوچکترین مورد بچه هاشون رو روانه مطب دکتر می کنند،مفیده و می تونه وقتایی که شما به شدت نگران شدین،راهنمائی تون کنه و اگر نگرانی تون بی مورده،خیال شما رو راحت کنه.شما
می تونید کتاب رو در کتابخونه تون داشته باشید و هر وقت لازم داشتید استفاده کنید.

9 Comments:

 • Amazon Books, Music, DVDsinternetAmazon Books, Music, DVDs and internet items

  By Anonymous Anonymous, at 1:33 am  

 • Find a Public Notary Near You http://www.notary-public.ezsy.info

  By Anonymous Anonymous, at 1:47 am  

 • Your blog is creative Keep up the great work. Here's the resolve a lot of people are searching for; how to buy & sell everything, like lawn mowers on interest free credit; pay whenever you want.

  By Anonymous Anonymous, at 1:48 am  

 • سلام
  با نظرت موافقم الهام عزيز!
  من نيز اين كتاب را خوانده ام و هر چند در مقايسه با كتاب قبلي از همين سري، يعني همه كودكان تيز هوشند ... درجه اهميت كمتري به نظرم دارد؛ اما برخي از فصول آن حقيقتاً كاربردي است. من نيز به زودي كتابي را براي عرضه در اين صفحه معرفي خواهم كرد.
  پايدار باشيد

  By Anonymous درويش, at 8:37 am  

 • درسته آقای درویش.منم به نظرم اومد که درجه اهمیتش کمتر از اون کتابه،ولی می تونه موثر باشه.بعضی قسمتاش واقعا بدردم خورد.مشتاقانه منتظر کتابی هستم که معرفی خواهید کرد.می دونید که مطالبتون رو باید برای ندا به آدرس وبلاگ بفرستید.ممنون
  الهام

  By Blogger مامان دوقلوها, at 10:59 am  

 • من هم این کتاب را دارم و فکر میکنم بد نیست که در کتابخانه خود ان را داشته باشیم و برای دریافت اطلاعات کلی در مورد شناخت بیماریها بسیار کمک میکند.با اجازه لینکتون را اضافه کردم.موفق باشید

  By Anonymous مامان خرگوشک, at 1:32 pm  

 • ندا جون خسته نباشي فكر كنم اين وبلاگ بهترين وبلاگ براي والدين باشه چون با كتابهايي آشنا مي شن كه براي بزرگ كردن فرزندشون در طول زندگي به درد مي خوره .نمي دونم منم بتونم كمكي كنم يا نه ولي حتما اگه كتابي رو كه ديدم خوبه و به درد معرفي كردن مي خوره به آدرس وبلاگ مي فرستم موفق باشي

  By Blogger parisa, at 4:00 am  

 • وبلاگ پينگ شده! ولي كتاب جديدي معرفي نشده، چرا؟

  By Anonymous پدر اروند, at 8:58 am  

 • متاسفم، احتمالا به دلیل مشکلاتی بوده که امروز صبح من در پابلیش کردن مطلب باهاش مواجه شدم.

  ندا

  By Blogger Neda, at 10:23 am  

Post a Comment

<< Home